Antalya Duvar Kağıdı

Antalya Duvar Kagıdı

Duvar yüzünün temizlenmesi, tozlarının süpürülmesi ve idarece seçilecek desen ve tipte duvar kağıdı ile muntazam bir şekilde,Antalya Duvar Kagıdı (desenli kağıtlarda desenlerin birbirleri ile intibakının temini) kaplanması, kir ve pisliklerin temizlenmesi, her türlü malzeme ve zayiat, işçilik, sehpa yatay ve düşey taşıma, her türlü araç gereç, müteahhit genel giderleri ve kârı dâhildir.

Duvar yüzeyini koruma ve dekorasyon için kullanılan yapı elemanıdır. Manzaralı versiyonlarıyla hemen her eve girse de yerini saten boyaya kaptırmıştır. Son zamanlarda duvar kağıdına yeniden bir yöneliş söz konusudur.

Antalya Duvar Kağıdı; duvar yüzeyine koruma ve dekor amaçlı kullanılan yapı malzemesidir. İç mekan dekorasyonu için kullanılır. Birçok türü ve çeşidi vardır. Mimarinin ve konut sektörünün gelişmesi ile gün geçtikçe duvar kağıtlarına talep artmaktadır.

Duvar kağıtlarının tercih edilme sebepleri nedir?

1. Uzun yıllar kullanılabilir.

2. Su geçirmez, nem oluşturmaz.

3. Uygulaması ve temizlemesi kolay bir üründür.

4. Uygulama sırasında zamandan tasarruf sağlar.

5. Dekorasyona yardımcı elemanlardır.

6. Boya işlemi gibi uygulama sonrası koku yapmaz ve mekanı kirletmez.

7. Herhangi bir zarar görme durumunda tamir edilebilme imkanı vardır.

8. Ses ve ısı izolasyonu sağlar.

9. Uygulanan mekana modern bir havaya sokar.

10. Malzemeleri doğal olduğu için insan sağlığına zararı yoktur.

Duvar kağıtlarının türleri ve özellikleri nedir?

1. Simplex Duvar Kağıdı; Diğer duvar kağıtlarına oranla dış etkenlere karşı dayanıklılığı daha düşüktür. Tek kat birinci hamurdan üretilir.

2. Emboss Duvar Kağıdı; Renk ve desen baskısı yapılan birinci hamurdan üretimi yapılır. Üst kağıt tabakası alt kağıt ile özel bir yapıştırıcı yardımıyla yapıştırılır. Özel silindirler ile kabartma efekti verilir.

3. Vinyl Esaslı Duvar Kağıdı; Dünyada en çok kullanılan duvar kağıdı tipidir. PVC astar ile üretilen özel compact kağıttır. Klasik duvar kağıtlarına göre güneş ışığına daha dayanıklı olup, daha az kir tutar. Islak hacimlerde kullanılabilir olduğu gibi birçok farklı yapılarda da kullanıma uygun bir malzemedir.

4. Boyanabilir Duvar Kağıdı; Vinyl esaslıdır. Duvara uygulandıktan sonra tercihe göre boyanabilir.

5. Cam Tekstili; Kum ve kireçten üretilen bu ürün, özel cam iplikleri ile oluşturulur. Fırınlanma işlemi yapılır ve sonrasında el işçiliği ile desenleme çalışmaları yapılır. Renklendirme işlemi ise kaplamadan sonra gerçekleşir.

6. Tekstil Duvar Kağıdı; Üst yüzeyi tekstil olup, vinyl duvar kağıtlarına oranla çok desenli ve dekoru farklı bir üründür aynı zamanda akustiktir.

7. Tekstil Tabanlı Vinyl; Birçok duvar kağıdının tabanı kağıtken bu duvar kağıdının tabanı tekstil ürününden oluşmaktadır. Yoğun kullanılan mekanlarda bu tür duvar kağıdı tercih edilir. Yatırım maliyetleri yüksek olsa da uzun ömürlü ürünlerdir.

Antalya Duvar Kağıdı Antalya Duvar Kağıdı

Antalya Duvar Kağıdı

Comments Are Closed