Antalya Kemer, Sütun Ustası

Antalya Kemer, Sütun Ustası ;Kemer mimaride herhangi bir açıklığı geçmek için kullanılan eğrisel biçimli strüktürel öğedir. Bu açıklık üç farklı şekilde elde edilebilir. Antalya Kemer, Sütun Ustası (İki duvar arası, iki sütun arası, bir sütun ve bir duvar arası şeklinde) Kavisli bir forma sahip olan kemerler kapı ve pencere gibi açıklıkların üstündeki ağırlığı yanlardaki ayaklara verir ve yük zemine sağlam bir şekilde aktarılmış olur. Bu nedenle kemer, yükün güvenli bir şekilde zemine aktarımında önemli işlevi olan bir taşıyıcı elemandır.

Uzmanlar kemerlerin iki tür tanımlar ancak farklı varyantlar renk ve dokuda geniş … Alçıpan kemer yapmak için en kolay yolu, tüm çalışma üç saatten fazla sürer.

Eğer kapı yerinde kemer konulacak ise yüksekliği kapı yüksekliği ile aynı olabilir ve sadece köşelerine şekil vermekle yetinebilirsiniz. Veya üst kısmını da keserek kapı boşluğunu daha da yüksek yapabilirsiniz.

Aynı şekilde ara duvarlarda alçı kemer yapabilirsiniz. Bunun için yükseklik ve genişlik boyutlarına göre oyarak duvar boşluğunu açmanız gerekecek.

İşlem yaparken kapı boşluğunun kenarları düz olması gerekmez. Tüm eksileri kemer yapılırken düzeltebilirsiniz.

Kartonpiyer kemer çeşitleri

Antalya kemer ustası; Aynı şekilde kesme, biçme ve monte edilmesi kolay. Islak olunca kolayca şekil verilebiliyor.Kartonpiyer farklı şekiller ve tasarım yapılandırılmasına uygundur. Bu yüzden kemer yapılırken her turlu şekil verilebilir. Hatta isterseniz kolayca yuvarlak köşe yapılabilir.

Pürüzsüz yüzey olmasından dolayı sonradan saten alçı az gerektirir hatta bazen de hiç gerekmeyebilir.

Çok hafif olan kartonpiyer monte edilirken işinizi kolaylaştırır ve hatta tek başına yapabilirsiniz.

Bu özelliklerinden dolayı kemer yapılmasında firmalar tarafından daha çok kartonpiyer tercih edilir. Bundan ziyade her türlü şekiller ister geniş ister dar kapı aralıkları için, düz veya özel bir şekilde yapılandırılabilir olması tercih sebebidir.

Aşağıdaki şekilde gördüğünüz gibi kemer kesişen boşluklar ve raflar ile dekore edilmiştir.

Belli bir zaman sonra deneyime sahip olunca bunun gibi ağır ve zor işleri bile kendiniz yapabilirsiniz.

Ama ilk etapta basit şeylerden başlamak gerekir.

Antalya Kemer, Sütun Ustası Antalya Kemer, Sütun Ustası

Antalya Kemer, Sütun Ustası

Comments Are Closed